Salon Çiçekleri

Sayfamızda Salon çiçekleri ve salon bitkilerinin bilgilerini bulabilirsiniz.

14.05.2020
Salon Çiçekleri

Yalnızca hoş ve dekoratif bir araç olmayan salon bitkileri, aynı zamanda temiz hava kaynağı olmaları ile sağlık deposu haline dönüşebiliyor. Bunun dışında ise çiçeklere ilgi duyan ve çiçekçiliği bir hobi haline getirmek isteyenler için salon çiçekleri harika bir başlangıç olabilir. Öyle ki iş sonrası yorgunluğu atmak için ya da hafta sonu sabahlarını değerlendirmek için çiçekler muazzam bir alternatif olabiliyor.

Menekşe

Salon çiçeği menekşe
Salon çiçeği menekşe


Birbirinden güzel renkleri ve kolay bakımıyla menekşeler en fazla tercih edilen salon bitkileri arasında yer alıyor. Menekşenin bir diğer avantajı ise uzun ömürlü olması. Gölge ve nemli bir yerde yetiştirerek uzun yıllar sağlıklı ve canlı kalmasını sağlayabilirsiniz.

 Nergis

Salon çiçeği nergis
Salon çiçeği nergis

Nergis çiçeği, kışın en karanlık ve soğuk günlerinde bile çiçek açabiliyor olmasıyla mis kokulu ve şık bir salon bitkisi alternatifi. Öyle ki kışın boğucu ve kasvetli havası yüzünden gelen depresyon hislerini atlatmanız için birebir.

Begonya

Salon çiçekleri begonya
Salon çiçekleri begonya


Begonyalar en narin salon çiçeklerinden birisi olsalar da güzellikleri ile insanların aklını başında alıp evlerin vazgeçilmezi oluyor. Begonyalar özellikle Türk halkının evlerinde en çok tercih ettiği çiçek türlerinden birisi olarak ön plana çıkıyor.

Orkide

Salon çiçekleri orkide
Salon çiçekleri orkide


Her durum için kurtarıcı çiçek olma özelliği taşıyan orkideler, evlerin dekorasyonuna renk katmak içinde bir can simidi görevi görebiliyor. Orkideler, rengarenk ve canlı dokuları sayesinde bakmaya doyamayacağınız bir çiçek.

Zambak

Salon çiçeği zambak
Salon çiçeği zambak


Güzelliği ile romanlara, şiirlere konu olmuş olan zambak salon bitkileri arasında bir yıldız gibi parlıyor. Güzelliğinin yanında kolay bakımı ve uzun ömürlü olmasıyla da zambaklar evlerinize farklı bir doku katacak en güzel unsurlardan birisi.

Atatürk Çiçeği

Salon çiçekleri atatürk çiçeği
Salon çiçekleri atatürk çiçeği

Atatürk Çiçeği, yetiştirilmesi ve tanıtılması konusunda Atatürk’ün yoğun çabaları nedeniyle adını Mustafa Kemal’den alır. Kıpkırmızı çiçekleriyle güzelliğin ve zerafetin simgesi olan Atatürk Çiçeği için en önemli nokta sulama, yazın bol isteyen ve yapraklarına su püskürtülmesi gereken çiçek, düzenli bir bakımla uzun ömürlü olabiliyor.

Dua Çiçeği

Salon çiçeği dua çiçeği
Salon çiçeği dua çiçeği

Geniş yaprakları ile genellikle salonların köşelerinde yer alan dua çiçeğini her evde görmeye aşinayız aslında. Güneşten uzak tutulur ise daha uzun ömür olan dua çiçeği, evine farklı bir doku katmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında.

Kurdela Çiçeği

Salon Çiçekleri Kurdela Çiçeği
Salon Çiçekleri Kurdela Çiçeği

Kurdela çiçeği en sağlıklı salon bitkileri arasında yer alıyor. Dayanıklı ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra havaya temizliyor olması onu diğer çiçekler arasında öne çıkarıyor. Kurdela çiçeği evlerde en çok tercih edilen bitkiler arasında oldukça popüler.

Paşa Kılıcı

Salon çiçekleri paşa kılıcı
Salon çiçekleri paşa kılıcı

En dekoratif bitkilerden birisi olan paşa kılıcı, hemen hemen tüm eşyalar ile uyumlu bir görüntü sergileyebiliyor. Ek olarak neredeyse hiç bakım gerektirmeyen paşa kılıcı en güzel alternatiflerden birisi

Salon Yaprağı

Salon çiçekleri salon yaprağı
Salon çiçekleri salon yaprağı

Salon yaprağı, hem soğuk hem de sıcak ortamlarda rahatça yaşayabilmesi nedeniyle en çok tercih edilen çiçekler arasında bulunuyor. Yalnızca evlerde değil, banka, hastane, okul gibi pek çok farklı kurumunda ilk bitki tercihi salon yaprağı oluyor.

Bonsai

Salon Çiçeği Bonsai
Salon Çiçeği Bonsai

Bonsai, her ne kadar ofis hediyeleri arasında son dönemin en fazla parlayan yıldızı olsa da ev dekorasyonu içinde eşsiz bir alternatif. Özellikle evine minimal bir dokunuş katmak isteyenler için mükemmel bir tercih olan bonsai, uğraş gerektiren yapısıyla da farklı bir hobi olanağını sizlere sunuyor.

KUMKUAT

Salon Çiçekleri Kumquat
Salon Çiçekleri Kumquat

Kumkuat Turunçgiller içinde küçük mücevher olarak adlandırılan bu bitki, güzel meyvelere sahiptir. Organik maddece zengin toprak ister. Güneşe bayılır. Aynı zamanda güzel bir kokusu vardır. Bahar aylarında oluşan beyaz çiçekleri, yaz döneminde meyveleri takip eder.

GUZMANYA

Salon Çiçeği Guzmanya
Salon Çiçeği Guzmanya

Guzmanya: Tropik türlerden hoşlanıyorsanız yeşil yaprakların ortasından doğan sarı, kırmızı yapraklı Guzmanialara da bayılacaksınız. Yaz döneminde haftada 2-3 kez, kış günlerindeyse haftada bir kez sulama yapmanız yeterlidir. Satın alırken bitkinin açık yeşil renkte olmasına ve bol yapraklı olmasına dikkat edin.

KALANŞO

Salon Çiçekleri Kalanşo
Salon Çiçekleri Kalanşo

Kalanşo, Şubat-Mayıs ayında açan çiçekleri dekoratif, güzel bir bitkidir. Kumla karıştırılmış funda toprağında sağlıklı gelişim gösterir. Işığı sever aynı zamanda sıcak ortamlarda mutlu olur. Bakımı kolay bir bitkidir. Fazla su istemez, toprağın nemli olmasına dikkat edin. Turuncu, sarı, pembe, kırmızı gibi farklı renklerde olan çiçekleri saksı içinde pencere önünde yetiştirebilirsiniz.

BENJAMİN BİTKİSİ

Salon Çiçekleri Benjamin
Salon Çiçekleri Benjamin

Benjamin : Aydınlık, doğrudan güneş almayan yerleri sever. Nemli ortamlarda aynı zamanda sağlıklı gelişim gösterir. Yaz aylarında bolca sulamalısınız ve yapraklarına su püskürtmeniz yeterlidir. Yerinin değişmesinden mutlu olmaz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.