Saksı Çiçekleri

Saksı çiçekleri: Bu sayfada saksı çiçeklerinin özellieklerini, saksı çiçeklerinin resimlerini ve bakımları hakkında kısa bilgier bulabilirsiniz.

22.03.2020
Saksı Çiçekleri
  • Antoryum çiçeği

Antoryum yüksekliğe 50cm kadar çıkabilmektedir yüksekliginde bol çiçekli tropikal ve dekoratif bir salon bitkisidir .Bulundukları her mekana uyabilen saksı çiçeklerindendir, yıl boyu çiçek açtıkları için sizin en sadık ev arkadaşınızdır. Antoryum birçok tropikal bitkiden, hatta devetabanından bile daha uyumludur; bir parça güneş görmek şartıyla bütün yıl kesintisiz çiçek açabilir.

Saksı Çiçekleri

Saksı Çiçekleri

  • Spathiphyllum çiçeği

İsmini barış çiçeği veya yelken çiçeği olarak bildiğimiz Spathiphyllum, parlak ve canlı yaprakları, zarif beyaz çiçekleri ile hem iş ortamlarına hem de ev ortamına ışıltı katar, enerji verir. özellikle ev şartlarını sever ve kolaylıkla uyum sağlar. Mevsim geçişlerini seven Spathiphyllum, sıcak ortamı sever. Ev şartlarında kolay yetişir. İlkbaharda ve sonbaharda çiçek açar.

Saksı Çiçekleri

Saksı Çiçekleri

  • Guzmania çiçeği

Muhteşem güzellikteki guzmanya çiçeğinin en büyük özelliği yapraklarının uzun ve çok narin bir çiçeğinin olmasıdır. Güzel çiçekli Guzmania, eviniz, balkonunuz ve bahçenizin görünüşüne zenginlik, ihtişam katacak çiçek türüdür. Guzmania, yazın 18-20 °C, kışın 15 °C derece sıcaklıkta yetişir.

Saksı Çiçekleri

Saksı Çiçekleri

  • Aloha çiçeği

Aloe vera çiçeği ışıksız ve az su ile yetiştirebilen, bakımı kolay gibi gözükse de yetiştirirken bir takım püf noktalara dikkat edilmesi gereken bir bitkidir. Aloe vera bitkisini yetiştirirken bir takım inceliklere dikkat edilmesi gerekir. Aleo vera çiçeği özellikle cilt sağlığı açısından oldukça faydalı bir bitkidir. Aloe vera çiçeğini ofis ortamlarında evin her köşesinde bakıp büyütebilirsiniz. Aynı zamanda aloe vera çiçeği uzun ömürlü ve dayanıklı bir bitkidir. Doğada bir sürü çeşidi olan aleo vera bitkisi her türlü ortama uyum sağlama özelliği ile bilinir.

Saksı Çiçekleri

Saksı Çiçekleri

  • Schefflera çiçeği
Saksı Çiçekleri

Saksı Çiçekleri

Alacalı yeşil yapraklı, yaprakları el parmakları biçiminde, evde bakıma müsait bir süs bitkisidir.
Bulundukları her mekana hayat veren saksı çiçekleridir. Schefflera bitkisi, alternatif ışık kaynaklarından da beslenebilir, bu nedenle direkt olarak güneş ışığı istemez. Hangi mevsimde olursa olsun, bulunduğu ortam, oda sıcaklığında olmalıdır. Direk güneş ışığına maruz kalan bölümlerde ışığa doğru eğilmeler gerçekleşebilir. Belli dönemlerde çiçeğin yönünü değiştirmek, bu eğilmeleri engelleyebilir. Bulunduğu ortamda hava akımı olmamasına dikkat etmek gereklidir. Yılda bir defa yapılacak vitamin ve mineral desteği, bitkinizin uzun ömürlü olmasına olanak sağlayacaktır. Her 2 ya da 3 yılda bir, toprağın ısındığı Nisan ayında saksı değişimi yapılması gerekir. Schefflera bitkisinin başka cisimlerle temasa geçmesini engellemelidir.

En güzel çiçekler sitemizde bakmanızı öneririz

  • Dracena Marginata çiçeği

Dracena Marginata bitkisinin güneş ışığına olan ihtiyacı, diğer bitkilerden daha fazladır, sağlıklı bir şekilde büyümesi, yeterli oranda güneş ışığı almasına bağlıdır.

 

Saksı Çiçekleri

Saksı Çiçekleri

  • Yucca Çiçeği

Yucca Çiçeği boyları 70 cm ile 1.80 cm arasında değişmektedir. Güzel ve hoş görüntüsüyle ev, ofis, işyerleri gibi yaşam alanlarında, duvar köşeleri, çalışma odaları gibi yerleri süsler ve ihtişam katar. Bakımları kolay olduğundan çokça tercih edilir. Her ortama kolayca uyum sağlar. Cam önü, kapı önü gibi rüzgar akımına maruz kalacak yerlere koyulmamalıdır, aksi takdirde yapraklarını döker. Direk olarak gün ışığına maruz kalmamalıdır. Her çiçek gibi ışığı dolaylı yollardan sever.

Saksı Çiçekleri

Saksı Çiçekleri

  • Kraton Bitkisi çiçeği

Kroton, diye adlandırılır, sütleğengiller familyasının üyesidir. Yabani olarak yetişen krotonlar 3 m yüksekliğe erişebilir. Uzun parlak, renkli yaprakları ile ev bitkisi olarak da yetiştirilir. Oldukça dayanıklı yaprakları, yıldızları andıran küçük sarı çiçekleri vardır Kraton bitkisi, alternatif ışık kaynaklarından da beslenebilir, bu nedenle direkt olarak güneş ışığı sevmez.

Saksı Çiçekleri

Saksı Çiçekleri

 
  • Cyclamen (Siklamen) çiçeği

Siklamen veya tavşan kulağı, Primulaceae familyasından Cyclamen cinsini oluşturan yaşam alanı orman açıklıkları ve kayalık alanlar olan çok yıllık yumrulu bir bitki türlerini ortak adı.Tavşankulağı, buhurumeryem, Mormilik şeklinde de adlandırılır. Boyu 5–20 cm civarındadır ve Şubat – Nisan aylarında çiçek açar. Saksı İçerisinde 25cm yüksekli çiçekli sklamen bitkisi ev ortamında rahatlıkla bakıla bilecek canlı bitkidir. hafta 1 sulamanız yeterli olacaktır..

Saksı Çiçekleri

Saksı Çiçekleri

  • Fanus Dracaena çiçeği

Doğrudan güneş ışığı istemeyen bu bitki diğer ışıklardan da yararlanabilir. Kış ya da yaz ayı fark etmeksizin oda sıcaklığına sahip bir yerde bakılmalıdır. Güneş ışığını gören kısım ışığa doğru bir eğilmede bulunur. Bu eğilmeleri engellemek için çiçeğin diğer kısımları ile belirli aralıklarla yön değiştirmeliyiz. Hava akımlarından kolay etkilenen tricolor bitkisini bu etkiden korumak için önlemler alınmalıdır. Her bitki gibi zamanla topraktaki vitamin ve mineralleri tüketen bitkiye yılda en az bir ya da iki kere vitamin ve mineral desteği sağlanmalıdır. Saksı değişimi genellikle sıcak ayların başlangıcı olan nisanda yapılmalıdır.

Saksı Çiçekleri

Saksı Çiçekleri

 

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.