Pembe orkide

Pembe orkide: Bu sayfada pembe orkide anlamı, pembe orkide çiçeği, orkide çeşitlerini bulabilirsiniz.

22.03.2020
Pembe orkide

Pembe orkide , kendine ve sevdiğine olan sevginin evrensel rengidir. Arkadaşlığı, şefkati, dengeyi, iç güzelliğini ve yakınlaşmayı temsil eder. Şekeri, baharatı ve güzel olan şeyleri anımsattığı söylenir.

Pembe orkide romantik ve narin bir çiçek türüdür. Bu türler arasında Beyaz orkide, Kırmızı orkide, Mor orkide ve Arı orkidesi de popülerdir. pembe orkideler bulunduğu ortamda sakinleştirici bir etkisi vardır. Araştırmalar gösteriyor ki, pembe orkide renginden dolayı insanları sakinleştirmekte ve kalpleri yumuşatmaktadır. Pembe renkli orkideyi sevenler ki bunlar genellikle kadınlardır, duygusal, neşeli, sorumluluklarının bilincinde ve biraz ürkektir, fakat çekingenliklerini fazla belli etmezler.

Pembe orkideler yaklaşık 75 cm boya kadar ulaşabilirler orkideler köklerinde su depolayan bitkilerdir. Bu yüzden haftada iki kez köklerini çıkartmadan su verilmesi ya da köklerinin suyun altında tutulması kafidir. Ayrıca orkideler ışığı direk almayacak şekilde ve gece esintisini sever. Yaz aylarında özellikle geceleri açık bir pencere önünde tutulması çiçeklenme oranını arttırır. Çiçekleri tamamen döküldüğünde bir sonraki çiçeklenme dönemine kadar serin bir ortamda muhafaza edilmesi yeterlidir.

 

 

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.