Orkidelerin Anlamları

27.05.2020
Orkidelerin Anlamları

Her orkide taşıdığı renge göre farklı anlamlar ifade eder. Bu nedenle içinde bulunduğunuz durum için doğru renkte bir orkide seçmeniz sizi sevdiklerinizin gözünde daha özel kılabilir.

Renklare Göre Orkidelerin Anlamları

Beyaz Orkide Anlamı

Beyaz Orkide
Beyaz Orkide


En çok tercih edilen orkide rengi arasında şüphesiz ki beyaz geliyor. Her zaman gönül rahatlığı ile tercih ettiğimiz beyaz orkide ise zerafetin, masumiyetin ve saf sevginin temsilcisi olarak görülüyor. Özellikle erkeklerin hayatlarındaki özel kadınlar için seçebileceği en zarif hediyelerden birisi konumunda. Ayrıca dekoratif olarakta tercih etmek isteyenler için salonların vazgeçilmez güzelliği olmaya aday bir çiçek.

Mor Orkide Anlamı

Mor Orkide Anlamı
Mor Orkide Anlamı


Asaletin orkidede hayat bulmuş hali olarak karşımıza çıkıyor mor orkideler. Sık bulunan bir renk olmaması da onun asaletine asalet katıyor. Özellikle tarih boyunca asillerin, soyluların rengi olarak kullanılan mor, orkide de aynı kaderi paylaşıyor. Kralların, kraliçelerin vazgeçilmez çiçek tercihleri arasında kendisine yer buluyor. Güçü, görkemi ve asaleti göstermenin en şık yolu olarak mor orkideler olduğu bir gerçek. Bu nedenle bulunduğunuz yerlerde farklı bir atmosfer yaratmak istiyorsanız mor orkide aradığınız her şeyi karşılayabilir.

Mavi Orkide Anlamı

Mavi Orkide Anlamı
Mavi Orkide Anlamı


En çok tercih edilen bir başka orkide rengi ise mavi. Özellikle aşklarını itiraf etmek isteyenlerin en fazla tercih ettiği göz alıcı bir renk. İhtişamlı ve gösterişli yapısıyla en saf duyguların en güzel ifadesi oluyor. Ek olarak mavi orkide nadir bulunan bir tür olmaları nedeniyle hediye edeceğiniz kişinin kendisini daha değerli hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Fuşya Orkide Anlamı

Fuşya Orkide Anlamı
Fuşya Orkide Anlamı


Fuşya orkideler, son dönemin en fazla tercih edilen renklerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Saflığın ve sevimliliğin sembolü olan fuşya renk orkideler, özellikle yeni çiftlerin birbirlerine hediye edebileceği en güzel alternatifler arasında. Bunu yanı sıra dayanıklı bir çiçek olması nedeniyle de uzun bir dönem boyunca solmadan yanınızda kalabilir.

Sarı Orkide Anlamı

Sarı Orkide Anlamı
Sarı Orkide Anlamı

Sıcak ve samimi duyguların ifadesi olan sarı orkideler, en nadir bulunan türlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Sarı orkide, özellikle dostluğunuzu, arkadaşlığınızı pekiştirmek ve onlara değer verdiğinizi göstermek için en güzel hediyelerden birisi.

Kırmızı Orkide Anlamı

Kırmızı Orkide Anlamı
Kırmızı Orkide Anlamı

Kadim Yunan medeniyetinde orkideye yüklenen doğurgan anlamlar kırmızı orkidede daha baskın hissedilir. Tutku ve arzuyu simgeler.

Pembe Orkide Anlamı

Pembe Orkide Anlamı
Pembe Orkide Anlamı

En feminen karaktere sahip olan orkide belki de pembe orkidedir. Kadınların tüm erdemlerini pembe orkide ile özdeşleştirebilirsiniz.

Turuncu Orkide Anlamı

Turuncu Orkide Anlamı
Turuncu Orkide Anlamı

Turuncu orkide heyecan doludur. Hevesli girişimlerin ve maceraların çiçeğidir. Bağımsızlığın onurunu taşır. Umut vadeden yeni bir iş kurmuş sevdiğiniz için mükemmel bir hediye olabilir.

Yeşil Orkide Anlamı

Yeşil Orkide Anlamı
Yeşil Orkide Anlamı

Yeşil orkidenin şans getirdiğine inanılır. Doğa ile bir olmayı; bu bütünleşmeden doğan sağlığı simgeler. Uzun ve mutlu bir ömür anlamına gelir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.