Mavi gül anlamı

25.05.2020
Mavi gül anlamı

Mavi Gül Anlamı :  Gizemli kökenleri gibi, mavi gül gizem anlamına gelir. Güllerin anlamı arasında mavi gül anlaşılmaz ve esrarengiz olarak ifade edilir. Belli kalıplara sığdırılamayan baştan çıkarıcı güzellik ve ortaya çıkarılamayan giz mavi gülle sembolize edilir. Mavi gülü alan kişi birçok yorumun ve düşüncenin öznesidir. Bu gül eşsizliği ve ilahi aşkı temsil eder. Tıpkı sevgiliniz gibi eşsiz, biricik ve tektir. Ona eşsiz güzelliğini anlatmak için mavi güllerden hoş bir buket hediye edebilirsiniz.

Mavi Gülün Diğer Anlamları

  • Mavi gülün daha açık tonları (leylak) aşkın ilk coşkusunun ifadesidir. Büyülenme, ilk görüşteki o şaşkınlık mavi gülün güzel anlamlarından biridir.
  • Mavi gül ayrıca dikkatli olunması gerektiğinin de bir sembolüdür. Temkinli olmayı ifade eder. Çünkü mavi rengin içinde gizem ve sır vardır.
  • Yeni fırsatlar ve yeni olasılıklar mavi gülün diğer anlamlarıdır. Yeni şeylerin gizemli başlangıçları bu çiçekle çok iyi bir şekilde anlatılabilir.
  • Mavi gül gizemi, büyülenmeyi ve imkansız oluşu ileten bir mesajdır. Unutmamak gerekir ki, doğada kolayca bulunamayan bu çiçek benzersiz cazibesi ve gizemiyle kendini kolayca açığa vurmaz.
  • Yazımızın sonuna geldik dilerseniz >Çiçeklerin Anlamları< sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.