Lotus Çiçeği

23.03.2020
Lotus Çiçeği

 

Sayfamzıda açıklama kısmında lotus çiçeğinden bahsedecek olursak; Lotus çiçeği, Nelumbo cinsinden yağmur ormanlarında yaşayan bitki türlerine verilen ad. Yaprak yapısı üzerindeki nano sivrilikler yapışmayı önler. Su gibi kapiler çekim tutunması olan maddelerde bile statik iticilik özelliğini korurlar.Özellikle Antik Mısır’da lotus çiçeğine fazlasıyla değer verilirmiş.

Lotus çiçeğini özel kılan bir diğer detay ise çiçeğin yetiştiği bölge oluyor. Bilhassa bataklık, çamurlu arazi gibi alanlarda yetişen lotus çiçeği, yetiştiği kirli ortama rağmen temiz kalabiliyor. Üzerine konan tek bir toz zerresini bile temizleyebilen lotus çiçeği, bembeyaz bir güzellik ile karşısına çıkanları selamlıyor.

Lotus Çiçeği

Lotus Çiçeği

Lotus Çiçeği

Lotus Çiçeği

Sık sık ziyaret edeilen sitemizin en popüler anahtar kelimesi en güzel çiçekler olduğunu bilmek istersiniz tıklayıp sizde en güzel çiçeklere erişebilirsiniz.

Lotus Çiçeğinin Özellikleri Nelerdir?

Lotus çiçeği, doğada nadir olarak bulunan bir çiçek. Bu yüzden insanlar sıklıkla lotus çiçeği ile karşılaşamıyor. Genellikle doğada gördüğümüz lotus çiçekleri ise 12 taç yaprağına sahip çiçekler oluyor. Ancak bazı lotus çiçeklerinde nadirende olsa 13 taç yaprağı görülebiliyor. Bu tarz bir lotus ile karşılaşmanın ise kötü şans getirdiğine yönelik kuvvetli bir inanç var.

Bu güzeller güzeli çiçeğe yönelik bir diğer ilginç özellikle ise geceleri yapraklarını kapatıp, gündüzleri yapraklarını açıyor olması. Böylece lotus çiçeği her gün yeniden aynı güzelliğini koruyarak doğuyor oluyor.

Lotus Çiçeği

Lotus Çiçeği

Lotus Çiçeği

Lotus Çiçeği

Lotus Çiçeği

Lotus Çiçeği

Lotus Çiçeği

Lotus Çiçeği

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.