Beyaz Orkide Ne Anlama Gelir

19.04.2022
Beyaz Orkide Ne Anlama Gelir

Bu sayfada Bir beyaz orkide anlamı, Beyaz orkide ismin anlamı, Beyaz orkide almak ne anlama gelir?, Beyaz orkidenin anlamı, Beyaz orkide çiçeğinin anlamı, Orkide beyaz anlamı, Beyaz orkide çiçek anlamını bulabilirsiniz.

Beyaz Orkide Çiçek Anlamı

Orkide çiçeğinin hikâyesi Azteklerden itibaren güç simgesi olarak ifade edilmektedir. Eski Yunan’da bereketin temsil edermiş . Orta Çağ Avrupası’nda ise soyluların yetiştirdiği aristokrat bir çiçek türüymüş.Beyaz orkide çiçeği hem görüntüsü hem de kokusu hoşluğu ve dinginliği hissettirdiği söylenen en güzel çiçekler arasındadır. Beyaz orkide piyasa değeri göz önünde bulundurulursa en pahalı bitkiler arasındadır. Çok yıllık bitkiler olarak da adlandırılmaktadırlar. Beyaz Orkide, salepgiller familyasına ait çiçekli bir bitkidir. orkidenin bilinen 880 den fazla çeşidi olduğu söylenmektedir.

Beyaz Orkidenin Anlamı

  • Beyaz orkide saflığın, yeni başlangıçların ve sevginin simgesi olarak bilinir. Bozulmamış, değerini kaybetmemiş ve romantik sayılan kavramlar beyaz orkideyle temsil edilir. Işığı yansıtan ve ortama ferahlı kazandıran beyaz orkideler bulunduğu ortama enerji verici olarakta bilinir. Bunun yanı sıra asaleti, zarafeti ve soğukkanlılığı da ifade ettiği için, tıpkı saf ve mutluluk verici ortamlar yaratmak istenildiğinde de kullanılır.
  • Genel anlamı itibariyle hediye edeceğiniz kişinin sizin için özel olduğunu ve güçlü bir sevginiz olduğunu iletir.
  • Saflık, zarafet anlamlarını taşır. Onlarca çeşidi bulunmaktadır.
  • En bilinenleri beyaz orkidedir ve orkide ismi ile özdeşleşmiştir.
  • Masumiyet ve zarafetin güçlü bileşimidir.
  • En görkemli aşk anlamını taşır.
  • Nadir bulunur ve sıcaklık, samimiyet timsalidir.
  • Asaletin temsilcisidir.
  • Mükemmeliyetçi ve cesur anlamındadır.
  • Narinlik çağrışımı yapar.

Beyaz Orkide Hakkında Kısa Bilgi

Beyaz Orkide çiçeği ışığı çok sever. Sevmesine rağmen direk güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Orkide çiçeği ışığı aldığı yöne doğru eğilir ve haftada bir kez ışığın yönünün değiştirilmesi çiçeğin ömrünü uzatacaktır.

Çiçeğin maruz kaldığı rüzgâr gücü oldukça önemlidir. Şiddetli rüzgâr köklere kadar indiğinde sapında sarsılmaya neden olarak bitkinin ömrünü kısaltacaktır.

Yani çiçeği kapı önüne, balkona daha deniş ifade ile direk rüzgâr alacağı yere koymamak gerekir. Köklerin salındığı toprağa dikkat etmek gerekir.

Eğer saksıda bakımı yapılıyorsa zamanla sulama yapılması nedeniyle toprak azalacaktır. Bu durumda saksının üzerinden toprak eklemesi yapılmalıdır.

Eğer saksı değişimi yapılacaksa orkide hali hazırda bulunduğu saksının en fazla bir numara büyüğüne dikilmelidir. Her bitkide olduğu gibi yıl içerisinde vitamin takviyesi de yapılmalıdır.

Tüm koşullar sağlandığında evde rahatlıkla yetiştirilebilir.

Beyaz Orkide Resmi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.