Barışı Simgeleyen En İyi 10 Çiçek

01.10.2021
Barışı Simgeleyen En İyi 10 Çiçek

Farklı çiçeklerin farklı anlamları sembolize etme eğiliminde olduğunun hepimiz farkındayız. Her çiçek belirli bir duygu ve anlam taşır. Çiçeğin rengi bazen duygu ve amaç getirmede hayati bir rol oynar. Bazı çiçekler aşkı, reddetmeyi, masumiyeti, iyi şansları ve çok daha fazlasını sembolize eder. Bununla birlikte, bazı çiçek türleri barışı ve sükuneti temsil eder.

Barışı ve özürü simgeleyen ilk 10 çiçeğe göz atalım.

Lavanta:


Listede bir numara büyüleyici lavanta çiçeği. Mavi, beyaz, pembe ve mor gibi farklı tonları vardır. Bu çiçekler barış ve uyum getirme eğilimindedir. Güzel çiçekler aynı zamanda dinginliği ve gücü kolaylıkla sembolize eder. Lavanta, sevdiklerinize veya ilişkilerinizi düzeltmek istediğiniz birine gönderebileceğiniz mükemmel bir barış çiçeğidir.

Elma Çiçeği:


Enfes elmalar örneğinde olduğu gibi elma çiçekleri de tamamen bahar mevsiminde beyaz ve pembe gibi tonlarda açmaya meyillidir. Bu parlak çiçekler, bereket ve barışı simgelemektedir.

Menekşeler:


Kategorideki bir sonraki menekşe çiçekleri. Barışın, şifanın ve dinginliğin saf temsili olarak onurlandırılırlar. Roma kültürüne göre bu çiçeklerin artık olmayanların ahiretlerine barış getireceğine inanılıyor. Bu görkemli çiçekler çevreye sakin hisler yayar.

Lotus Çiçeği:

Görkemli nilüfer çiçekleri, dünyanın çeşitli yerlerinde oldukça yüceltilmektedir. Budizm’de lotus çiçeği, iç huzurun ve sakinliğin saf bir temsili olarak kabul edilir.

Lotus Çiçeği

Barış Zambakları:

Bu çiçek her ailede geniş çapta keşfedilebilir ve bakımı zor değildir. Adında ve tabiatında ahenk bulan nefis çiçek, saf beyaz bayrağa olan yoğun benzerliğiyle de aynı şekilde barışın bir örneği olarak görülüyor. Hıristiyan inancına göre çiçekler, ebediyen tanınan bir önem kazanmıştır ve uyum ve gelişmenin bir göstergesi olmaya devam etmektedir. Şunları yapabilirsiniz çevrimiçi zambak satın yakın ve değerli olanları sakin ve huzurlu hisler iletmek.

Barış Zambakları

Kozmo çiçeği:

Cosmo, ‘kaosun’ tersi anlamına gelir. Bu çiçekler esas olarak haysiyet ve barışın temsili olarak kabul edilir. Partnerler genellikle bu çiçekleri romantik bir jest olarak değiştirirler. Birlikteliklerini ve aşklarını tasvir eder.

Kozmo çiçeği

Beyaz Gelincikler:

Beyaz gelinciklerin devasa çarpıcı çiçekleri, çarpıcı görünümleri ve taşıdıkları yadsınamaz tıbbi özellikleri ile son derece ünlüdür. Bununla birlikte, farklı haşhaş tonları başka sembollere ve anlamlara sahip olma eğilimindedir. Beyaz gelincikler aktif olarak barışı ve sakinliği sembolize eder.

İğnelik çiçeği:

İğnelik çiçekleri, gücü ve barışı temsil eden çarpıcıdır. Bu çiçeklerin göz alıcı görünümü genellikle güzel buketlerde görülür. Huzurlu hisler yaymak için iğne yastığı çiçeklerini sevdiklerinize uzatın.

Şakayık çiçeği:

Şakayık çiçeği, dünyanın farklı yerlerinde oldukça ünlü ve kültürel açıdan anlamlı olarak belirtilmektedir. Bu özel çiçek, muazzam barış ve refah ile yakından bağlantılıdır.

Noel Gülü:

Noel gülleri, İsa ve Meryem’in geçerli bir sembolüdür. Erdem ve barışı sembolize eder. Bu çiçekler ayrıca beş yapraktan oluşan ahşap günah çıkarmalara da işlenmiştir.

Bu sayfamızda barışı ve memnuniyeti simgeleyen on çiçekten bahsettik. Sevdiğiniz birinin zihnini anında yatıştırmak için bir barış çiçeği gönderebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.