Aşkınız İçin En Romantik Çiçek İsimleri

21.03.2022
Aşkınız İçin En Romantik Çiçek İsimleri

Sevdiklerinize vermek için romantik bir çiçek mi arıyorsunuz? Aşk anlamına gelen birçok çiçek türü vardır ama en ikonik olanı kırmızı güldür . Ancak, daha eşsiz ve özel bir şey arıyorsanız laleler, şakayıklar ve gardenyalar gibi çeşitli muhteşem seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Çiçek aranjmanınızın arkasındaki görünümü ve anlamı uyarlamanıza yardımcı olacak en romantik 20 çiçeğin, sembolizminin ve ipuçlarının bir listesini hazırladık .

1-Zambak

Zambak veya Peru zambağı , refah kadar sevilen biriyle güçlü bir bağı temsil eder. Bağlılık, destek ve hayatta kalma gibi sadakat özelliklerini sembolize ederler ve güçlü kalmanız ve başınızı dik tutmanız için bir mesaj olarak bilinirler. Bu çiçek, zamana direnen ve inişler ve çıkışlar boyunca destekleyici olmaya devam eden bir arkadaş için harika bir hediye olur.

Daha romantik bir jest için, o özel kişiye olan sevginizi ve takdirinizi temsil edecek pembe veya kırmızı bir renk seçin.

2-Yıldızpatı (aster)

Yıldız şeklindeki çiçek kafalarıyla adlandırılan yıldızpatılar (asterler), aşkı, çekiciliği ve duyarlılığı temsil eder. Bu pembe çiçekler , onları hayatınızdaki sevdikleriniz için mükemmel bir hediye yapan aşk tanrıçası Venüs’ün amblemidir . Geleneksel gülden uzaklaşmak ve benzersiz bir buket vermek istiyorsanız, asterler harika bir yoldur.

3-Açelya

Açelya, Bu estetik açıdan hoş çiçekler, özellikle romantik çiçekler arıyorsanız, herhangi bir bukete harika bir ektir . Pembe, beyaz, sarı ve kırmızı dahil olmak üzere çok çeşitli renklerde gelirler. Partnerinize güçlü bir çekim veya tutku duygusu iletmek istiyorsanız, kırmızı açelyaları seçmenizi öneririz.

Ek anlamlar, kadınsı güzelliği ve bir biçimde bol miktarda bilgelik veya zenginlik içerir.

4-Kamelya Çiçeği

Kamelyalar genellikle sevgiyi, şefkati ve hayranlığı simgeleyen çarpıcı çiçeklerdir. Bu zarif çiçekler beyaz, pembe ve kırmızı renklerde mevcuttur ve her rengin kendine özgü sembolizmi vardır. Bu anlamlı çiçeklerin birlikte uzun yıllar kutlayan bir çift için mükemmel bir seçim olduğuna hiç şüphe yok.

5- Karanfil

Karanfil

Karanfil, Aşk anlamına gelen bir diğer çiçek ise karanfildir . Karanfil büyülenmeyi ve farklılığı simgelemektedir . Daha açık kırmızı karanfil tonları genellikle hayranlığı ifade etmek için kullanılırken, koyu gölgeli karanfiller daha derin sevgi ve şefkat duygularını ifade eder. Beyaz karanfiller saflık ve şansla ilişkilendirilir ve pembe karanfiller genellikle şükran işareti olarak verilir.

6- Kiraz Çiçeği

Kiraz çiçekleri Japonya’ya özgüdür ve sakura olarak adlandırılır. Hem Japon hem de Çin kültürlerinde sevgiyi ve maneviyatı ifade ederler. Bu pembe çiçekler, çarpıcı görüntüleriyle bilinir, bu yüzden sayısız resim, film ve şiir parçasına dahil edilmiştir. Japon kiraz çiçekleri açtıklarında güçlü ve görkemlidir, ancak trajik bir şekilde kısa ömürlüdür – bu romantik çiçekleri elinize almak istiyorsanız, bahar en iyi seçeneğinizdir.

7- Kasımpatı

Kasımpatı, Beyaz, mor ve mavi renklerde kasımpatılar özellikle arkadaşlık duygularınızı ifade etmede faydalıdır. Narin yaprakları , diğer dostluk çiçekleriyle karıştırıldığında bir neşe, iyimserlik ve sadakat mesajı gönderir . Ayrıca korsajlarda popülerdirler ve genellikle süslemeyi göstermek için resmi ortamlarda kullanılır.

8- Nergis

Nergis, yeni başlangıçları temsil eder ve 10 yıllık yıldönümleri için ortak bir hediyedir , ancak bu güzel çiçekler, onunla ne kadar uzun süredir birlikte olursanız olun, o özel kişi için her zaman harika bir seçimdir. Bu parlak ve neşeli çiçek, gelecekteki başarının şanslı bir sembolü olarak da anılır. Nergis, partnerinize onlarla bir gelecek gördüğünüzü ve birçok macerayı paylaşmayı dört gözle beklediğinizi göstererek romantizmi temsil eder.

9- Papatya

Papatya, Nazik papatyaya atfedilen birçok anlam vardır – masumiyet, sadelik ve neşeden mutluluğa, iyi şansa ve yeni başlangıçlara. Bu sevgili çiçek ilkbahar ve yaz aylarında popülerdir ve size ne kadar mutluluk ve neşe getirdiklerini birisine göstermek için harika bir hediyedir.

10- Unutma Beni Çiçeği

Unutma beni sevdiklerinize vermek için ideal bir seçenektir. Bu bitkiler gerçek aşkı simgeliyor ve adından da anlaşılacağı gibi kendilerinin (veya gönderenin) asla unutulmayacağı umuduyla veriliyor. Birçoğu, bu mavi çiçeklerin anılarla dolu gerçek bir aşkı simgelediğine ve onları Sevgililer Günü veya yıl dönümü gibi özel bir gün için mükemmel bir hediye haline getirdiğine inanıyor.

11- Gardenya

Bu kokulu çiçekler zarif ve romantiktir ve aynı zamanda herhangi bir bukete tatlılık unsuru ekler. Bu sevimli çiçekler genellikle gizli ya da derin bir aşk yaşayanlara hediye edilir. Gardenyalar saflık ve neşe anlamına gelir ve gerçekten değer verdiğiniz biri için harika bir seçimdir.

12- İris çiçegi


Zarif ve sofistike görünümlü bir çiçek olan mavi iris, romantik bir hediye olarak vermek için hoş ve eşsiz bir çiçektir. Mavi iris , partnerinize uzun vadede içinde olduğunuzu gösteren bir umut ve inanç sembolüdür.

13- Leylak

Leylak, Her biri kendi anlamı olan çok çeşitli leylak renkleri vardır. Eflatun leylaklar aşkı ve tutkuyu temsil eder ve çiçeğin en romantik rengidir, mavi leylaklar ise huzuru ve mutluluğu simgelemektedir. En popüler açık mor leylak ilk aşkı sembolize eder ve bu Sevgililer Günü’nde genç aşk duygularını hatırlamak için kullanılabilir.

14- Orkide

Orkide, Gizemli ve türünün tek örneği bir aşk için orkide inceliği, lüksü ve gizemi temsil eden bir hediyedir. Bu egzotik çiçek aynı zamanda sevgiyi, güzelliği ve gücü sembolize eder ve özel kişinizi sevdiğiniz için ne kadar şanslı olduğunuzu ifade etmek için mükemmel bir hediyedir.

15- Şakayık

Şakayık, Aşk anlamına gelen bir diğer çiçek de şakayıktır. Şakayık genellikle düğün buketlerinde görülür ve Çin kültürüne bağlı bir anlamı vardır . Çin’in resmi amblemi olan çiçek, Ay Yeni Yılı gibi tatillerde ve geleneklerde büyük rol oynar. “En güzel”in Çince adı şakayık anlamına gelir. Sevdiğiniz kişiye bir buket şakayık ile en güzellerinin onlar olduğunu söyleyerek sevginizi ifade edin .

16- Düğün Çiçeği

Düğünçiçekleri olarak da adlandırılan bu renkli, girdaplı çiçekler çekiciliği, çekiciliği ve ışıltıyı sembolize eder. Bir buket Düğünçiçeği çiçeği verirseniz, alıcının onları ne kadar sevdiğinizi ve değer verdiğinizi bilmesini sağlayabilirsiniz.

17- Kırmızı Gül

Kırmızı gül

Kırmızı gül, en romantik çiçek olarak hüküm sürer. Araştırdığımız birçok çiçek gibi, kırmızı güller de farklı sembolik anlamlar taşıyan çeşitli tonlarda gelir. Örneğin, parlak kırmızı bir gül romantizmi, bordo ise henüz gerçekleşmemiş bir aşkı simgelemektedir. Klasik kırmızı gül, en derin sevginizi ifade etmek için genellikle en iyi seçimdir.

18- Alyssum

Bu keyifli çiçek kokulu bir kokuya ve evde veya ofiste duygusal bir denge sağladığı söylenen dingin, ruhsal enerjiye sahiptir. Güzelliği sembolize etmenin yanı sıra, tatlı alyssumun bir kişiyi ateşli karşılaşmalardan koruduğu söylenir. Bu çiçek, çöplükte biraz aşağılık olanlar ve anında bir toplama ihtiyacı olanlar için harika bir seçenek.

19- Lale

Laleler , Paskalya ve Anneler Günü gibi bahar tatillerini kutlamak için bir başka favori çiçektir. Lalenin anlamı kusursuz aşktır. Birçok çiçek gibi, farklı lale renkleri de sıklıkla kendi anlamlarını taşır. Kırmızı laleler en güçlü şekilde gerçek aşkla ilişkilendirilirken, mor kraliyeti sembolize eder. Sarı lalelerin anlamı, bir zamanlar umutsuz sevgiyi temsil eden, günümüzde neşeli düşüncelerin ve güneş ışığının ortak bir ifadesi haline gelmiştir. Beyaz laleler, değerli olduklarını iddia etmek veya bir bağışlama mesajı göndermek için kullanılır.

20- Menekşe

Menekşe

Menekşelerin sadakati temsil ettiği bilinir ve mavi gölge inancı, sevgiyi ve sezgiyi sembolize eder. Menekşe renginin kraliyet sembolizmi olduğu da bilinir ve bir buketteki çarpıcı varlığı, peşinden gitmeyi umduğunuz ancak fazla ileri gitmek istemeyeceğiniz bir arkadaşınız için güzel bir hediye olabilir.

Sevdiklerinize hediye etmek için romantik bir çiçeğe henüz karar vermediniz mi? Bir tarih, yıl dönümü veya Sevgililer Günü olsun, o özel kişiye en güçlü duygularınızı iletmek için çok çeşitli güller , zambaklar veya nergisler arasından seçim yapın .

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.